ד"ר שלומי בן ארי

רפואה אסתטית מתקדמת

טיפול בקמטי הבעה

טיפול בקמטי הבעה

טיפול בקמטי הבעה בהזרקה נותן פתרון אפקטיבי, בטוח ומאוד נפוץ, לזמן קצוב. קמטי ההבעה נוצרים בעיקר בחלק העליון של הפנים. בין הגבות , במצח ובצדי העיניים. הקמטים נוצרים מהתכווצות חוזרת של שרירי ההבעה ואיבוד האלסטיות והגמישות של העור בחלוף השנים.

הטיפול היעיל והנפוץ ביותר לקמטים אלו הינו הזרקה של חומר בשם בוטולינום טוקסין שמיוצר לשימוש ברפואה אסתטית על ידי מספר חברות ענק בינלאומיות, בשמות שונים כגון : Dysport , Xeomine ו Botox . הטיפול נחשב ליעיל ובטוח. הזרקת החומר גורמת להפחתה זמנית בכיווץ השריר שמתבטאת בהרפייתו של הקמט ומעלימה אותו. ההשפעה הינה זמנית וחולפת לאחר שלושה עד שישה חודשים ובטיפולים חוזרים, זמן ההשפעה מתארך בין טיפול לטיפול.

הזרקת החומר לטיפול קוסמטי על ידי רופאים שהוכשרו בתחום מאושרת על ידי ה FDA האמריקאי וכמובן גם משרד הבריאות הישראלי וה CE האירופאי. את התוצאות ניתן לראות בין שבוע לשבועיים לאחר ההזרקה. לעיתים ההשפעה מתחילה להופיע אחרי ימים ספורים בלבד. משך ההשפעה הינו אינדיבידואלי ולאחר מכן ניתן לחדש את הטיפול.

על הטיפול

הטיפול הינו פשוט, מהיר ובטוח. לאחר בדיקת סוג הקמטים, מיקומם והגורמים להופעתם, הרופא מזריק למקום אותו סימן קודם לכן, כמות מדודה ומזערית של חומר בעזרת מחט דקיקה ביותר. הטיפול אינו כואב למעט תחושת עקצוץ קלה שגם אותה ניתן למנוע באלחוש מקומי לנשים רגישות ולאחר הטיפול תוכלי לשוב לשגרת היום. ידוע שככל שנתחיל לטפל מוקדם יותר כך תימנע היווצרותם של קמטים עמוקים והעור יראה טבעי וחלק יותר, כמובן תוך הקפדה על מרווחי הזמן הנכונים והמשך טיפול. במידת הצורך, על מנת להגיע לתוצאה המיטבית, ניתן להמליץ על טיפול משלים עם חומרי מילוי על בסיס טבעי. ישנם מקרים מועטים בהם לא ניתן להשתמש בתרופה: באנשים עם מחלות מסוימות וכן בנשים בהריון ובנשים מניקות.